Współpraca z Japonią

Pobudka! Czas wstawać. Za nami już pierwsza lekcja! To znaczy… pierwsza lekcja online o Polsce dla uczniów z Kitaibaraki w Japonii w której o godzinie 6 rano wzięły udział miłośniczki współpracy międzynarodowej Hania, Ela, Ola, Monika, Kasia oraz Pani dyrektor Jolanta Maciejewska. Dziewczyny bardzo solidnie przygotowały się do spotkania. Poznały nawet podstawowe słowa po japońsku by móc się przywitać i podziękować za spotkanie. Odpowiadały na pytania japońskich uczniów o naszej kulturze i szkole. Rozmawialiśmy o animacjach, jedzeniu i szkole. Japończycy stwierdzili, że polski rosół wygląda apetycznie. Byli zaskoczeni, że zjadamy aż 5 posiłków – nie mają drugiego śniadania i podwieczorków. Najbardziej niesamowita okazała się różnica czasu. Kiedy kończylismy spotkanie o 6.30, w Japonii była godzina 14.30. To była wyjątkowa lekcja!


Inne projekty

Chrupiące tosty – ostatni wypiek

30 czerwca 2023

Na zajęciach kulinarnych przygotowaliśmy tosty Cieplutkie i chrupiące szybko się rozeszły, a nam ciągle mało. […]

Czytaj...
Koktajl bananowy z chia w pracowni kulinarnej

14 czerwca 2023

Na zajęciach kulinarnych zagościł pełen witamin koktajl bananowy z nasionami chia Rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu, […]

Czytaj...
Skip to content