Współpraca z Japonią

Pobudka! Czas wstawać. Za nami już pierwsza lekcja! To znaczy… pierwsza lekcja online o Polsce dla uczniów z Kitaibaraki w Japonii w której o godzinie 6 rano wzięły udział miłośniczki współpracy międzynarodowej Hania, Ela, Ola, Monika, Kasia oraz Pani dyrektor Jolanta Maciejewska. Dziewczyny bardzo solidnie przygotowały się do spotkania. Poznały nawet podstawowe słowa po japońsku by móc się przywitać i podziękować za spotkanie. Odpowiadały na pytania japońskich uczniów o naszej kulturze i szkole. Rozmawialiśmy o animacjach, jedzeniu i szkole. Japończycy stwierdzili, że polski rosół wygląda apetycznie. Byli zaskoczeni, że zjadamy aż 5 posiłków – nie mają drugiego śniadania i podwieczorków. Najbardziej niesamowita okazała się różnica czasu. Kiedy kończylismy spotkanie o 6.30, w Japonii była godzina 14.30. To była wyjątkowa lekcja!


Inne projekty

Umiejętności praktyczne w kuchni

2 stycznia 2024

Na zajęciach kulinarnych uczniowie mają różne wyzwania. Pomysłów nie brakuje , chęci do pracy również […]

Czytaj...
Babeczki kakaowe w pracowni kulinarnej

28 listopada 2023

W pracowni kulinarnej uczniowie upiekli BABECZKI KAKOWE z jabłkami 🍪🍎🍪. Omówiliśmy znaczenie ułamków oraz ich […]

Czytaj...
Skip to content