Świetlica profilaktyczna

Dlaczego warto tu zajrzeć ?

Celem działalności świetlicy jest zapewnienie chętnym uczniom zorganizowanej opieki, odpowiednich warunków do odpoczynku, działalności kreatywnej oraz zaspokojenia potrzeb bezpieczeństwa, sukcesu, uznania, kontaktów społecznych.

Świetlica profilaktyczna daje możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu, chroni od nudy, stwarza okazję do wspólnej twórczości, nawiązywania przyjaźni, a przede wszystkim pozwala ujawnić talenty i zdolności artystyczne. Proponowane bezpłatne zajęcia rozwijają pewność siebie, odwagę i wiarę we własne możliwości twórcze. Sprzyjają budzeniu się zainteresowań u dzieci, umiejętność współdziałania i współpracy z innymi.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i w czwartki w godz. 13.30-15.30, które prowadzi nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, p. Joanna Karcz.

Zainspirowani pięknem zimy

Tegoroczna zima sprzyja nie tylko zabawom na świeżym powietrzu, ale jest też inspiracją do tworzenia wyjątkowych prac plastycznych. Naszą przygodę z ,,zimowymi zadaniami” rozpoczęliśmy od tworzenia lapbooków.

Nie omieszkaliśmy zgłębić wiedzę na temat niepowtarzalności wzorów płatków śniegu.

Pamiętaliśmy o ptakach zimujących w Polsce. Tu nasze prace wykorzystaliśmy do wprowadzenia odrobiny zimowej magii w ramach dekoracji klasopracowni.

Jednak największą radość sprawiły nam zajęcia poświęcone malowaniu krajobrazu zimowego z wykorzystaniem zimnych barw.

Skip to content