Europejskie eLekcje w ramach eTwinning

8 lutego 2021, j.maciejewska

W lutym klasa piąta przystąpiła do projektu współpracy międzynarodowej w ramach programu eTwinning. Projekt jest naszym własnym pomysłem. Mamy zamiar skorzystać z narzędzi do komunikacji na odległość , które stosujemy na co dzień w zdalnym nauczaniu. Naszym lekcjom chcemy nadać wymiar międzynarodowy.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20210205_125802-1-1024x768.jpg

Projekt Let’s go e-learning at schools around Europe do którego zaprosiliśmy partnerów z Niemiec, Turcji, Hiszpanii, Czech i Włoch zakłada, że uczniowie z partnerskich szkół (klasa V – VI) przygotują i przeprowadzą dla swoich rówieśników lekcje o swoich szkołach i krajach. Powstaną ciekawe materiały (prezentacje, interaktywne karty pracy i quizy) których autorami będą uczniowie. Każda szkołą przeprowadzi 4 lekcje dla partnerów i będzie odbiorcą takich 4 lekcji. Współpraca będzie odbywałą sie w języku angielskim. Uczniowie będą mogli porozumiewać się z rówieśnikami na bezpiecznej platformie eTwinning. Liczymy na nawiązanie nowych i ciekawych znajomości, a może nawet przyjaźni. Jesteśmy podekscytowani na myśl o tak ciekawej współpracy.


Powiązane artykuły

Umiejętności praktyczne w kuchni

2 stycznia 2024

Na zajęciach kulinarnych uczniowie mają różne wyzwania. Pomysłów nie brakuje , chęci do pracy również […]

Czytaj...
Wesołych Świąt !

22 grudnia 2023

Czytaj...
Skip to content