W naszym przedszkolu powstał kwietny ogród!

24 maja 2021, m.turejko

Głównym powodem jego powstania była chęć kształtowania u dzieci postawy ekologicznej poprzez zastosowanie tej atrakcyjnej formy edukacji.

Pragniemy, aby dzieci mogły uzyskać wiedzę o etapach rozwoju i warunkach życia roślin i obserwować zmiany zachodzące w wyglądzie roślin w ciągu roku. Chcemy, by dzieci nauczyły się posługiwania prostymi narzędziami ogrodniczymi i wyrabiały w sobie nawyk systematycznego pielęgnowania roślin w ogródku. Zależy nam, aby dzieci miały praktyczną możliwość poznania różnorodnych gatunków roślin występujących w ogrodzie – krzewów, kwiatów i innych roślin ozdobnych– i nauczenia się ich rozpoznawania oraz prawidłowego nazywania.


Powiązane artykuły

Kondolencje

16 kwietnia 2024

Czytaj...
KLUB POMAGANIA I NIEMARNOWANIA

4 kwietnia 2024

Czytaj...
Skip to content