Centrum Mistrzostwa Informatycznego

1 września 2021, p.witkowski


Nasza szkoła jest uczestnikiem projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. To cykl zajęć z algorytmiki i programowania, które w naszej szkole prowadzi nauczyciel informatyki Piotr Witkowski.
Już po raz drugi otrzymaliśmy grant na prowadzenie koła informatycznego. Zajęcia w I półroczu odbywają się w piątki po lekcjach. Biorą w nich uczniowie klasy IV i V. Szkoła dzięki udziałowi w projekcie otrzymała atrakcyjny zestaw robotyczny składający się z trzech robotów wraz z atrakcyjnym zestawem czujników. Uczymy się programowania robotów mBot, poznajemy język JavaScript, tworzymy skrypty w Scratchu. Otrzymane środki finansowe chcemy przeznaczyć na modernizację 6 robotów mBot, które szkoła pozyskała 5 lat temu podczas realizacji projektu Superkoderzy – Fundacja Orange oraz na zakup mikrokontrolerów Arduino wraz z niezbędnymi dodatkami.

Robot mBot

Rok temu również zostaliśmy zakwalifikowani do realizacji projektu. Jednak z powodu pandemii Covid nauczyciel prowadzący zrezygnował z realizacji zajęć.


Szkoła po raz pierwszy przystąpiła do Projektu we wrześniu 2019 roku.
W marcu 2020 roku Katarzyna Mateusiak, Ela Szymańska i Ola Gryczka wzięły udział w Ogólnopolskich Zawodach Algorytmicznych. Dzięki determinacji, zaangażowaniu i niezłomnej postawie dziewczęta świetnie poradziły sobie w Zawodach. Kasia dostała się do etapu finałowego!!!
GRATULUJEMY>


Powiązane artykuły

Ogłoszenie o pracę

20 czerwca 2024

Czytaj...
Dzień Dziecka

27 maja 2024

Czytaj...
Skip to content