mLegitymacja

7 września 2021, k.mikolajczyk

Szanowni rodzice,


jeżeli chcecie aby Wasze dziecko posiadało mLegitymację, która zastępuję papierowy dokument wystarczy wgrać zdjęcie dziecka do jego kartoteki w dzienniku Uonet Vulcan +, a następnie poinformować nas o tym.

Następnie uczeń instaluje na swoim smartfonie aplikację mObywatel z listy wybiera ,,mLegitymację szkolną”, skanuje otrzymany w szkole kod QR i aktywuję mLegitymację szkolną. Uczeń do aktywowania mLegitymacji szkolnej nie musi posiadać Profilu Zaufanego.

Szczegółowa instrukcja poniżej:


W związku z zawarciem przez naszą szkołę porozumienia o współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji w zakresie wydawania mLegitymacji udostępniamy  bezpłatne narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

Narzędzie powstało w ramach realizowanego przez firmę Foto Express Sp. z o.o. projektu unijnego “Bon na Innowacje” dzięki czemu został stworzony bezpłatny internetowy Kreator zdjęć do mLegitymacji. 

“Kreator zdjęć do mLegitymacji”, dostępny jest na stronie https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji

Z usługi mogą bezpłatnie korzystać wszyscy uczniowie naszej szkoły. W celu wykonania zdjęcia wystarczy zrobić zdjęcie telefonem komórkowym (smartphonem) na dowolnym tle. Kreator z tak zrobionego zdjęcia przygotuje zdjęcie spełniające wymogi określone przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Dokładna instrukcja:   mlegitymacja.pdf


Powiązane artykuły

Dzień Dziecka

27 maja 2024

Czytaj...
Kondolencje

15 maja 2024

Czytaj...
Skip to content