Dzień Pieczonego Ziemniaka

4 października 2021, k.mikolajczyk

Corocznie w naszym przedszkolu jesienią odbywa się Święto Pieczonego Ziemniaka.
Powodem do uhonorowania tego warzywa jest jego kulinarna popularność, możliwość przypomnienia tradycji ludowych odbywających się podczas jesiennych zbiorów ziemniaków, a przede wszystkim wywołanie radości ze wspólnej zabawy, w której bohaterem jest… ziemniak.
Uwieńczeniem zabaw była degustacja ziemniaków upieczonych w mundurkach.
Wszystkim bardzo smakowała ta oryginalna potrawa. Za rok na pewno spotkamy się z Ziemniaczanym Królem.
Jednocześnie dziękujemy Panu Zbigniewowi za przygotowanie ogniska i dostarczenie ziemniaków. Dziękujemy również Panu Tadeuszowi z Koła Łowieckiego “Żubr” za zainteresowanie przedszkolaków opowiadaniami o przygotowaniach zwierząt do zimy, za możliwość skorzystania z lornetki oraz prezentu w postaci pięknego karmnika dla ptaków.

Powiązane artykuły

Serdeczne podziękowania dla Firmy Michelin

21 września 2023

Serdeczne podzękowania dla Firmy Michelin za przekazanie darowizny w wysokości 2000 zł.

Czytaj...
Zebrania klasowe 6 września 2023 r.

5 września 2023

Czytaj...
Skip to content