Obchody Dnia Osób z Niepełnosprawnością

12 grudnia 2021, k.mikolajczyk

W piątek 3 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy 

DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję doświadczyć jakie trudności i niedogodności w życiu codziennym mają osoby poruszające się na wózku inwalidzkim czy osoby z różnymi wadami i chorobami oczu.

Uczniowie próbowali między innymi pokonać tor przeszkód na wózkach inwalidzkich i przy pomocy białej laski, którą posługują się osoby niewidome. Czytali przez lupy z których korzystają osoby słabowidzące i poznali sposoby radzenia sobie gdy dostęp do specjalistycznych sprzętów jest ograniczony – oglądając przyrządy wytworzone własnoręcznie przez osoby niepełnosprawne.

Nasi uczniowie dowiedzieli się też, że niepełnosprawność absolutnie nie jest przeszkodą 

w zdobywaniu wielkich sukcesów – poznali historię niepełnosprawnego, niedowidzącego aktualnego mistrza świata w bowlingu – Pana Mieczysława Kontrymowicza z którym będą mieli okazję zagrać w bowling gdyż Pan Mieczysław za pośrednictwem naszej pani pedagog, Agnieszki Rybińskiej, przekazał uczniom zaproszenie do kręgielni w Olsztynie. 

Nie mógł zrobić tego osobiście ponieważ w tym dniu brał udział w zawodach i oczywiście zdobył I miejsce 🙂 

Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu i z niecierpliwością czekamy na wycieczkę do olsztyńskiej kręgielni.


Powiązane artykuły

Ogłoszenie o pracę

20 czerwca 2024

Czytaj...
Dzień Dziecka

27 maja 2024

Czytaj...
Skip to content