Międzynarodowy konkurs matematyczny Kangur

18 marca 2022, Grażyna Andrzejewska

W dniu 17 marca 2022 roku odbył się w naszej szkole konkurs KANGUR.

Konkurs ten jest rozgrywany w sześciu kategoriach wiekowych, od klasy 2 szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach i ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.  

W tym roku w konkursie wzięło udział 29 osób. Każdy uczestnik otrzymał upominek – zabawkę logiczną.

Koordynatorem konkursu była Pani Anna Hińko-Staniszewska – nauczyciel matematyki.


Powiązane artykuły

Serdeczne podziękowania dla Firmy Michelin

21 września 2023

Serdeczne podzękowania dla Firmy Michelin za przekazanie darowizny w wysokości 2000 zł.

Czytaj...
Zebrania klasowe 6 września 2023 r.

5 września 2023

Czytaj...
Skip to content