Dziękujemy za przekazane dary

28 marca 2022, Grażyna Andrzejewska

Serdecznie ❤️dziękujemy❤️ społecznościom ZSP w Klebarku Wielkim oraz Szkoła Podstawowa w Szczęsnem za przekazane dary, które pozwoliły wyposażyć uczniów z Ukrainy 🇺🇦uczęszczających do naszego zespołu oraz ich rodziny w niezbędne przybory, pomoce, żywność, zabawki oraz rzeczy codziennego użytku.

Dużą część zebranych artykułów przekazaliśmy do Wyższe Seminarium Duchowne Metropolii Warmińskiej „Hosianum”, które dało schronienie około 60 dzieciom i ich mamom.

eśli ktoś ma możliwość pomóc, nadal można przynosić do naszej szkoły najpotrzebniejsze aktualnie rzeczy:

– dzbanki do filtrowania wody (z wymiennymi filtrami),

– soczki dla dzieci ( typu Kubuś)

– worki na śmieci, najlepiej duże;

– papier Xero i artykuły biurowe;

– chemię gospodarczą (środki do sprzątania i piorące);

– kosmetyki: dezodoranty i kremy, mile widziane balsamy i inne kosmetyki dla kobiet (które przeżywają ciężkie czasy, więc chcemy by poczuły się lepiej dbając o swój wygląd).

💻🖨️Rodzinom naszych uczniów bardzo by się przydał wszelki sprzęt komputerowy do nauki. Jeśli mają Państwo laptopa lub tablet, który jest sprawny, ale aktualnie nie wykorzystywany przez domowników będziemy bardzo wdzięczni za podarowanie lub pożyczenie.

📱Część starszych dzieci nie ma telefonów komórkowych, co dla młodzieży jest niezbędnym elementem podtrzymywania relacji – np. przynależność do grup klasowych, kontakty z rówieśnikami, poczucie bezpieczeństwa w nowym dla nich środowisku. Może komuś zalega starszy model smartfona?

👷👨‍💻👨‍🔧👷‍♀️Rodzice naszych uczniów pilnie poszukują pracy. Są to często osoby wykształcone, ale chętnie podejmą się praktycznie każdego zajęcia, które pozwoli uczciwie zarobić na dalsze utrzymanie. Jeśli maja Państwo możliwość zatrudnienia można zgłaszać się z ofertami do sekretariatu szkoły.

Jako szkoła niedługo uruchomimy kurs języka polskiego by ułatwić rodzicom naszych uczniów podjęcie pracy i codzienne funkcjonowanie.

W imieniu obdarowanych jeszcze raz ogromnie 🥰dziękujemy😍 i liczymy na dalszą pomoc.


Powiązane artykuły

Umiejętności praktyczne w kuchni

2 stycznia 2024

Na zajęciach kulinarnych uczniowie mają różne wyzwania. Pomysłów nie brakuje , chęci do pracy również […]

Czytaj...
Wesołych Świąt !

22 grudnia 2023

Czytaj...
Skip to content