Międzynarodowy Dzień Teatru

28 marca 2022, Grażyna Andrzejewska

🎭Międzynarodowy Dzień Teatru🎭.

Teatr to sztuka doświadczania, to magiczny świat, gdzie za kurtyną wita nas inna rzeczywistość. Dziś, w tak bardzo trudnym czasie, potrzebujemy zatrzymania, wsłuchania się we własne emocje i wypatrzenia się w człowieka obok.

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. W naszej szkole z tej okazji uczniowie klasy III wraz z panią Moniką (Monika Rawa-Paluch) oraz uczestnicy kółka teatralnego pod opieką pani Doroty (Dorota Wojtkowska) przygotowali dzień pełen wrażeń.Już wcześniej uczniowie oraz nauczyciele nabyli bilety za jeden uśmiech.

Na początku prezenterzy przywitali widzów i przedstawili historię teatru „w pigułce”. Następnie Grażyna i Janusz w jaskrawy sposób pokazali wszystkim, jak nie należy zachowywać się w teatrze.

Klasa trzecia przeniosła nas w świat wzruszającej baśni Andersena, a następnie pokazała analogię między baśniową dziewczynką, która umiera z zimna i bezdomnym spod Biedronki.

Aktorzy stanęli na wysokości zadania, na chwilę zapomnieliśmy o rzeczywistości i przenieśliśmy się do magicznego świata teatru.


Powiązane artykuły

Dzień Dziecka

27 maja 2024

Czytaj...
Kondolencje

15 maja 2024

Czytaj...
Skip to content