Dzień Patrona Szkoły

10 maja 2022, Grażyna Andrzejewska

9 maja 2022 roku obchodziliśmy ważne święto 🇵🇱 Dzień Patrona Szkoły🇵🇱. Z okazji dziewiątej już rocznicy nadania imienia szkole reprezentacje wszystkich klas oraz przedstawiciele kadry pedagogicznej na czele z Panią Dyrektor i pocztem sztandarowym złożyli kwiaty 💐 i zapalili znicz 🕯️na grobie księdza Pawła Chmielewskiego. Korzystając z okazji Pani Dyrektor przybliżyła obecnym sylwetkę patrona. Zwróciła szczególną uwagę na to, że pomimo bardzo trudnych czasów okupacji, w jakich żył ksiądz Chmielewski, był empatycznym, wspierającym i życzliwym człowiekiem. Mając możliwość ratowania własnego życia nie opuścił swoich parafian. Pani Maciejewska zachęciła uczniów do naśladowania pięknej postawy patrona oraz do odwiedzania jego grobu.


Powiązane artykuły

Serdeczne podziękowania dla Firmy Michelin

21 września 2023

Serdeczne podzękowania dla Firmy Michelin za przekazanie darowizny w wysokości 2000 zł.

Czytaj...
Zebrania klasowe 6 września 2023 r.

5 września 2023

Czytaj...
Skip to content