Dzień Patrona Szkoły

10 maja 2022, Grażyna Andrzejewska

9 maja 2022 roku obchodziliśmy ważne święto 🇵🇱 Dzień Patrona Szkoły🇵🇱. Z okazji dziewiątej już rocznicy nadania imienia szkole reprezentacje wszystkich klas oraz przedstawiciele kadry pedagogicznej na czele z Panią Dyrektor i pocztem sztandarowym złożyli kwiaty 💐 i zapalili znicz 🕯️na grobie księdza Pawła Chmielewskiego. Korzystając z okazji Pani Dyrektor przybliżyła obecnym sylwetkę patrona. Zwróciła szczególną uwagę na to, że pomimo bardzo trudnych czasów okupacji, w jakich żył ksiądz Chmielewski, był empatycznym, wspierającym i życzliwym człowiekiem. Mając możliwość ratowania własnego życia nie opuścił swoich parafian. Pani Maciejewska zachęciła uczniów do naśladowania pięknej postawy patrona oraz do odwiedzania jego grobu.


Powiązane artykuły

Umiejętności praktyczne w kuchni

2 stycznia 2024

Na zajęciach kulinarnych uczniowie mają różne wyzwania. Pomysłów nie brakuje , chęci do pracy również […]

Czytaj...
Wesołych Świąt !

22 grudnia 2023

Czytaj...
Skip to content