Konkurs szkolny „Klasowa Ekologia”

13 maja 2022, Grażyna Andrzejewska

11 maja, w naszej szkole, miało miejsce rozstrzygnięcie szkolnego konkursu ekologicznego „Klasowa Ekologia”. Wykonane przez klasy I-VIII pojemniki do segregacji odpadów, umieszczone w poszczególnych pracowniach, zostały ocenione przez jury w składzie: p. dyrektor Jolanta Maciejewska, p. Dorota Wojtkowska i p. Ewa Napiórkowska. Ocenie podlegały estetyka, pomysłowość, funkcjonalność, informacja z opisem tego, co można wrzucać do kosza oraz prezentacja pojemników przed jury. Wyróżniono następujące klasy:

I miejsce – klasa II

II miejsce – klasa IV

III miejsce – klasa V

Większość towarów, które kupujemy w sklepach, jest wykonana z plastiku, szkła, papieru oraz aluminium i innych metali, czyli tworzyw, które możemy ponownie wykorzystać. Posegregowane przestaje być śmieciem – staje się wartościowym surowcem. Zaskoczony? Sprawdź, jak to działa. Recykling zaczyna się w domu. Za każdym razem, kiedy otwieramy szafkę pod zlewem, stajemy przed istotną decyzją: odzyskać czy zmarnować cenne surowce. Jeżeli oddzielimy odpady surowcowe od resztek jedzenia, to mają one szansę stać się nową ławką w parku, gazetą, watą szklaną czy rowerem. Segregacja ma sens. Jeden z najpowszechniejszych mitów na temat segregacji śmieci to przekonanie, że posegregowane odpady trafiają do jednej śmieciarki, która wszystko miesza, więc nasza praca w domu idzie na marne – tymczasem to się zmieniło. Nowoczesne pojazdy odbierające posegregowane odpady mają zazwyczaj podział na różne przegrody, do których trafiają poszczególne odpady. Inne rozwiązanie to odbieranie każdego typu odpadów przez inną śmieciarkę.”


Powiązane artykuły

Kondolencje

16 kwietnia 2024

Czytaj...
KLUB POMAGANIA I NIEMARNOWANIA

4 kwietnia 2024

Czytaj...
Skip to content