Wycieczka do Warszawy – część III

18 maja 2022, Grażyna Andrzejewska

🚍Wycieczka👁️ okiem uczniów👧👦👧 – Warszawa – część III

Po zapaleniu zniczy 🕯️🕯️🕯️na Cmentarzu Powązkowskim pojechaliśmy zwiedzać Muzeum Historii Żydów w Polsce POLIN. Tam dowiedzieliśmy się jak na przestrzeni lat wyglądało ich życie w naszym kraju 🇵🇱. Bardzo duże wrażenie zrobiły na nas wystawy dotyczące czasów II wojny światowej, obozów koncentracyjnych, powstania w getcie warszawskim a także bogactwo kultury żydowskiej. Mogliśmy zobaczyć z bliska to, o czym uczyliśmy się na 👩‍🏫lekcjach historii.Następnie zjedliśmy pyszny posiłek: domowy rosół 🍲i pierogi🥟🥟🥟. Wszystko smakowało, jak u babci, sama restauracja także przypominała babciny dom🏡. Bartek, Ela i Ola


Powiązane artykuły

Ogłoszenie o pracę

20 czerwca 2024

Czytaj...
Dzień Dziecka

27 maja 2024

Czytaj...
Skip to content