Zakupiony sprzęt w ramach Programu Laboratoria Przyszłości

1 września 2022, Grażyna Andrzejewska

Szkoła Podstawowa w Klebarku Wielkim przystąpiła do ogólnopolskiego programu Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci


Celem programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe od państwa na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Dzięki temu wyposażeniu zajęcia będą mogły być prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu talentów i rozwijaniu zainteresowań.


 W ramach programu wyposażono szkołę w  pracownię kulinarną, stanowiska do pracy warsztatowej oraz zakupiono:

 • sprzęt gospodarstwa domowego (lodówka, piekarnik elektryczny, płyta elektryczna z akcesoriami, zlew, zestaw garnków i patelni, komplet sztućców, blender, mikser, robot wielofunkcyjny, zestaw noży, zestaw desek do krojenia, zastawa stołowa, miski itp.)
 • Roboty edukacyjne wraz z akcesoriami
 • Drukarka 3D wraz z akcesoriami
 • Laptop
 • Filamenty (do drukarki 3D)
 • Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami
 • Lutownica / Stacja lutownicza z gorącym powietrzem
 • Statyw z akcesoriami
 • Mikroport z akcesoriami
 • Mikrofony kierunkowe z akcesoriami
 • Mikrofony nagłowne z akcesoriami
 • Nagłośnienie
 • Konsola / mikser dźwięku z akcesoriami
 • Gimbal ręczny
 • Aparat fotograficzny z akcesoriami
 • Greenscreen
 • Oświetlenie do realizacji nagrań

Powyższy sprzęt będzie wykorzystywany podczas zajęć dydaktycznych w klasach 1 – 8  oraz pozalekcyjnych zajęć rozwijających zainteresowania.


Więcej o programie na  👉  www.gov.pl/laboratoria


Powiązane artykuły

Ogłoszenie o pracę

20 czerwca 2024

Czytaj...
Dzień Dziecka

27 maja 2024

Czytaj...
Skip to content