ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

30 kwietnia 2023, p.witkowski

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 28 kwietnia 2023r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski, klasa V pod opieką swego wychowawcy pana Tomasza Kirtiklisa i przy wsparciu muzycznym pani Iwony Pabianek przygotowała i zaprezentowała całej społeczności szkolnej montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano historię uchwalenia konstytucji, jej znaczenie i twórców. Stało się to świetną okazją do przypomnienia wszystkim obecnym na apelu ważnych faktów z historii Polski i pozwoliło uzmysłowić, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania naszych symboli narodowych a to wszystko w starannie przygotowanej przez panią Dorotę Wojtkowską i Milenę Maćkowiak- Cudowską  scenografii.

Pamiętajmy, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych nie tylko od święta, lecz każdego dnia.

Wiesława Witkowska


Powiązane artykuły

Dzień Dziecka

27 maja 2024

Czytaj...
Kondolencje

15 maja 2024

Czytaj...
Skip to content